O wszystkim i o niczym. Dla tych, co byli tylko chwilą. Dla tych, co stali się brakującym elementem układanki.
Blog > Komentarze do wpisu

Uzależnienie.

Często bywa tak, że późnym wieczorem wracam samochodem do domu. W drodze powrotnej, często nachodzą mnie różnego rodzaju przemyślenia. Dzisiaj rozmyślałem o filmie, który obejrzałem kilkadziesiąt minut wcześniej. Oto co mi przyszło do głowy:

Prawdopodobnie każdy z nas (chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę) jest od czegoś uzależniony. Nie ważne czy będzie to czekolada, alkohol czy seks - ludzie mają skłonności do uzależniania się od tego, co sprawia im przyjemność. Tak sobie myślę, że "silna" osobowość (osoba, o której mówi się, że ma "żelazny" charakter) też może mieć jakąś słabość. Można próbować pomóc takiemu człowiekowi, ale prawdopodobnie nie przyniesie to żadnego efektu. Taki człowiek dopiero, gdy dosięgnie dna i samemu zrozumie, że ma problem, będzie w stanie się podnieść. Więcej nawet, taka osoba będzie silniejsza od innych w kwestii swojego dawnego uzależnienia.

Człowieka, który nigdy nie popełnił błędu, nie można obdarzyć pełnym zaufaniem.

czwartek, 07 marca 2013, elementukladanki

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: , *.trzebnica.static.tkt-net.pl
2013/03/12 15:01:41
Nie ma ludzi, którzy nie popełniają błędów, z zasady - w końcu jesteśmy ludźmi. Uzależnienie często nazywamy pasją, dobrodziejstwem, hobby- zależy jaki ma charakter. A samo brzmienie jest zupełnie inne.
Element układanki:

Mężczyzna, autor książki napisanej krwią, potem oraz łzami, zilustrowanej wspomnieniami i radosnymi chwilami, oprawionej w marzenia i troski codzienności. Czasami realista, a czasami niepoprawny marzyciel. Odrobinę niespokojny duch, uparcie dopisujący kolejne rozdziały życia.


Kontakt:
elementukladanki@gazeta.pl


Ulubiony cytat:

"Dla triumfu zła wystarczy tylko, aby dobrzy ludzie nic nie robili."