O wszystkim i o niczym. Dla tych, co byli tylko chwilą. Dla tych, co stali się brakującym elementem układanki.
Blog > Komentarze do wpisu

Teoria spisku

Usłyszałem dzisiaj ciekawą teorię dotyczącą potencjalnego robienia ludzi "w balona" przez Totalizator Sportowy. Wiadomo, przez głowę większości graczy z pewnością chociaż raz przemknęła myśl, iż popularny "lotek" może oszukiwać. Może wcale nie chodzi o to, żeby ustawiać liczby, podstawiać zaufanych ludzi i wyciągać kasę...? Może bardziej opłaca się to, aby klienci nie wygrywali?

Pomyślmy... Skoro tuż po losowaniu wiadomo, w której kolekturze padła wygrana, to znaczy, że musi istnieć system informatyczny zawierający dane o sprzedanych kuponach. Kuponach i wybranych przez klientów liczbach... Mając te liczby, można ustawić losowanie tak, aby padły inne numery! Potem ogłaszamy kumulację i postępujemy dokładnie tak samo.

Efekt? Do kasy Totalizatora, który de facto jest zwykłą spółką z o.o. trafia coraz więcej pieniędzy z portfeli zwykłych obywateli...

środa, 09 stycznia 2013, elementukladanki

Polecane wpisy

Element układanki:

Mężczyzna, autor książki napisanej krwią, potem oraz łzami, zilustrowanej wspomnieniami i radosnymi chwilami, oprawionej w marzenia i troski codzienności. Czasami realista, a czasami niepoprawny marzyciel. Odrobinę niespokojny duch, uparcie dopisujący kolejne rozdziały życia.


Kontakt:
elementukladanki@gazeta.pl


Ulubiony cytat:

"Dla triumfu zła wystarczy tylko, aby dobrzy ludzie nic nie robili."